RK Gemengd Thomaskoor uitgelicht

Ruim dertig mensen vormen in onze parochie met elkaar het THOMASKOOR. Het gemengde koor – met sopranen, alten, tenoren en bassen – zingt ongeveer eenmaal per drie weken in de Thomaskerk, op zondagmorgen om 11.00 uur.Vandaar ook de naam van het koor, afgeleid van de naam van het kerkgebouw. Heel af en toe maakt het koor een uitstapje, naar de Vituskerk van onze parochie of naar een plek buiten de parochiegrenzen. Het kan ook zijn dat we meedoen aan een dekenale of diocesane studiedag of dat een andere gemeenschap ons vraagt om mee te vieren. In het afgelopen seizoen waren we bijvoorbeeld te gast in Maartensdijk en in de Amerpoort. Tijdens het werkjaar, dat loopt van eind augustus tot begin juli, repeteert het koor elke maandagavond, van 20.00 uur tot 22.15 uur, in de Thomaskerk. Ja, we drinken dan ook een kopje koffie / thee in de pauze en soms is er wat lekkers, als iemand haar / zijn verjaardag viert. We repeteren één- en meerstemmige kerkmuziek, in verschillende talen en van verschillende componisten. Daarbij worden we gesteund door diverse organisten, van wie Hans van Winsen de meeste begeleidingen voor zijn rekening neemt. Een aantal leden van het koor bereidt samen met de dirigent de liturgievieringen voor, waaraan het koor zijn medewerking verleent. Meestal zingen we alleen; soms werken we samen met een ander koor: het Vituskoor (bijvoorbeeld op Allerzielen), soms ook kinderkoor en het koor “Vamos”. Om de liturgie de nodige variatie en kleur te geven is de medewerking van een cantor (voorzanger) en / of een koor een geweldige hulp. Daarom is het een goede zaak dat in onze parochie verschillende koren functioneren. Al deze koren kunnen nieuwe leden goed gebruiken. Dus: kom naar de repetitie en neem je vriend / vriendin mee. Er worden geen speciale eisen aan je gesteld.Trouw en toewijding, humor en een beetje uithoudingsvermogen maken het voor jezelf en de anderen wel zo plezierig.
beoordeel bedrijf
★★★★
4 stemmen

bedrijfsgegevens

adres
Antilope 41, , , 1273 GB
telefoon
035-5260812
e-mail
kaart