Stichting De Groene Toren uitgelicht

Onze gemeente bestaat uit een aantal woonkernen: Avenhorn, Berkhout en Ursem (in deze drie plaatsen worden de kerkdiensten gehouden), voorts Scharwoude, Grosthuizen, De Goorn, Spierdijk, Zuidermeer, Bobeldijk en Rustenburg. Er is een tijd geweest dat op dit grondgebied vier predikanten werkzaam waren. In 1925 vertrok de laatste predikant uit Ursem; in 1928 had Scharwoude voor het laatst een eigen voorganger. Grosthuizen en Avenhorn hadden al jaren samen een predikantsplaats; langzamerhand werd de combinatie uitgebreid: Scharwoude kwam erbij; vanaf 1970 was er één predikant; deze had dan drie gemeenten onder zijn hoede: Avenhorn c.a., Ursem en Berkhout. In 1996 werden de drie gemeenten samengevoegd tot één kerkelijke gemeente. Na een periode van 14 jaar de gemeente een eigen gezicht te hebben gegeven, is de laatste predikant met emeritaat gegaan en is onze gemeente momenteel vacant. De Hervormde Gemeente Wester-Koggenland is aangesloten bij de PKN.
beoordeel bedrijf
★★★★
4 stemmen

bedrijfsgegevens

adres
west 19, , 1633 JB
telefoon
0229-541506
e-mail
kaart